18 Eylül 2015 Cuma

ÇOK İŞİMİZ VAR!

Çok işimiz var!
İnsanlık adına yapacak çok işimiz var!
İnsan olarak yapacak çok işimiz var!
Hala uyumayı tercih edenler var aranızda. Hala sorumluluğu başkasına yüklemeye çalışanlar… Hala görmezden gelmeye çalışanlar var! Hala göstermemeye çalışanlar var! ... ve en önemlisi hala tek yolun SEVGİ olduğunu idrak edememişler var aranızda.
Hatırlayın; sadece hatırlayın. Zaten bildiklerinizi, hep sizinle olanı hatırlayın; yüreğinizdeki sevgiyi hissedin. Kendi doğrularınızı artık bırakın. O doğrular ki sizi bugüne getirdiler, yarına götüremeyecekler. Gerçekleri görmeye niyet edin, sadece yüreğinizdeki sevgiye odaklanın.
Tüm olumsuzlukların; kinin, nefretin, öfkenin, korkunun, gerginliğin, endişenin… sadece ve sadece sizi aşağı çektiğini hatırlayın, hissedin. Aşağı gitmeye ihtiyacınız yok, zaten aşağıdasınız, diptesiniz, bunu görün. Görün ve uyanın. Sizi yukarı götürecek tek yol sevgi yolu.
Yüklerinizden arının. Yıllardır biriktirdiğiniz tüm nefretleri salıverin. Yıllardır birlikte yaşadığınız tüm korkuları bırakın artık. İçinizdeki öfkeyi beslemeyin. Sadece yüreğinizdeki sevgiyi büyütün.
Bunca yıl görmediniz; bir bir yitip giderken canlar, hissetmediniz. “Onlar” dediğinizin aslında “siz” olduğunu idrak edemediniz. Bir bütünün, ezelden ebede bütün olan ve bütün olacak olanın sadece bir parçası olduğunuzu hissedemediniz. Gelen mesajları almadınız, rehberlikleri almadınız. Sevgi söylemlerini duymazdan geldiniz. İnsanlık adına tek kurtarıcınız olan SEVGİyi dillendirenleri dinlemediniz. Hala dinlemiyorsunuz! Hala kurtuluşu başkasında arıyorsunuz.
O öyle yapmasın, bu böyle söylemesin, şu şöyle davranmasın… diyorsunuz. Sizin gibi olmayanı kötülerken aslında kendinizi nefretin ağır yüküyle aşağı çektiğinizi görmüyorsunuz.
Artık tüm yüklerinizden kurtulma vakti. AFFEDİN, AFFEDİN, AFFEDİN.
Niyet edin. Yaşam ödevleriniz var; tüm ödevlerinizi tamamlamaya niyet edin. Birçoğunuzun çok özel yüksek yaşam amaçları var. Niyet edin.
Ama her şeyden önce AFFEDİN; kendinizi ve herkesi.
Hiçbir ruh nedensiz yere girmedi o bedene, her şeyi bilmeye çalışmayın sadece kabul edin ve sevin. Sevgiyle büyümeye niyet edin. Sevgiyle yürümeye…
Hissedin, yaradılışınızdaki saf ve ilahi sevgiyi hissedin. Bir kişi bile yüreğinde yarattığı ve çoğalttığı, tüm insanlığa yolladığı enerjiyi sevgiye dönüştürebilirse, bir bir yapabilirseniz bunu, nasıl hızla yükseleceğinizi düşünün. Tüm insanlığın tek ihtiyacı olan enerjinin sadece saf sevgi olduğunu hatırlayın. Ruhunuzla bütünleşin; nefesinizle ve niyetinizle. İzin verin ve kabul edin; ödevlerinizi ve amaçlarınızı hatırlamaya.
Tüm insanlığın tek ihtiyacı var; SEVGİ.
Birlik, beraberlik için tek ortak dil SEVGİ.
Huzur ve barış için tek ortak dil SEVGİ.
İnsanlık için şu an tek ve mutlak ilaç SEVGİ.
Aydınlanmış Üstadlardan Hilarion’un tüm Türk Halkı’na mesajıdır.
Bu yazı 8 Eylül 2015, 22.20’de Ebru Tolan Karahasanoğlu tarafından kaleme alınmıştır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder